WordPress Hosting: Automatické škálování a vysoká dostupnost

Dostupnost a spolehlivý výkon mají přímý dopad na veškeré E-commerce podnikání, a proto jsou hlavními faktory při výběru hostingové služby. Je více než jasné, že nikdo nechce přijít o své peníze kvůli občasným výpadkům, ale zároveň – nikdo před ními nemůže být zcela chráněn. Proto, abychom minimalizovali riziko výskytu takového problému a zajistili další úroveň redundance, lze použít náš cluster pro WordPress. Dnes se podíváme blíže na automatické škálování a clusterizaci WordPress CMS.

WordPress Cluster pomáhá zvládat trvalé vysoké zatížení a také maximální špičky zátěže, zajišťuje nulové výpadky, zlepšuje výkon, snižuje náklady na údržbu, a v důsledku toho, nabízí vynikající zážitek pro koncové uživatele.

V tomto článku se budeme zabývat tím, jak:

 • nainstalujte WordPress Cluster s aplikačním serverem LightSpeed a vysoce dostupným clusterem MariaDB Galera
 • implementaci bleskově rychlé Premium CDN s podporou HTTP/3 (aka QUIC)
 • zabezpečení pomocí certifikátů Let’s Encrypt SSL s automatickým obnovením
 • připojení vlastní domény a obnovení certifikátu
 • automatické dynamické škálování na základě zatížení

Komponenty WordPress Clusteru

Před-konfigurovaný WordPress Cluster je k dispozici na Unispace Marketplace s variabilní sadou možností instalace. Pojďme projít všechny části a získat úplné pochopení toho, jak toto řešení funguje a jaké lze očekávat výsledky.

WordPress Cluster

Premium CDN

CDN Add-On je integrován do WordPress Clusteru poskytujícívynikající zážitek pro návštěvníky webu a získání lepších hodností u Google.. Naše CDN využívá hustě propojenou globální síť, která disponuje obrovskou kapacitou šířky pásma, pokročilé ukládání do mezipaměti a strategie zrychlení spolu s podporou HTTP / 3, která poskytuje bleskově rychlé načítání statického obsahu WordPressu z nejbližšího PoP. Tato CDN síť pokrývá celý dvět s 140 + Super PoPs umístěnými na šesti kontinentech. Naši zákazníci tak získávají prémiový provoz za stejnou cenu na všech kontinentech a zemích, bez překvapivých účtů založených na zeměpisných lokalitách.

Pojďme se podívat na šifrování SSL

Let’s Encrypt SSL Add-On automatizuje vydávání důvěryhodných SSL certifikátů, ověření vlastní domény a obnovení certifikátu, aby bylo zajištěno vysoce zabezpečené připojení.

LiteSpeed Web ADC

LiteSpeed Web ADC(Application Delivery Controller) je load balancer nové generace, který podporuje moderní protokol HTTP/3. Poskytuje flexibilní algoritmus distribuce provozu pro optimální výkon, stejně jako dynamickou mezipaměť ESI, která pomáhá přímo obsluhovat dynamický obsah a redukovat požadavky na webové servery.

Web Application Firewall

Web Application Firewall (WAF) je ve výchozím nastavení LiteSpeed webového serveru povolena. WAF přichází s Layer-7 Anti-DDoS filtrováním, WordPress brute force ochranou, stejně tak jako na síťové IP úrovni, request rate throttling. LiteSpeed WAF spravuje pravidla pro dynamické požadavky, což umožňuje výrazně optimalizovat výpočetní výkon.

LiteSpeed Web Server

LiteSpeed Web Server je škálovatelný, vysoce výkonný a málo paměťově náročný webový server, rozšířený o rozsáhlou sadu funkcí. Zahrnuje ESI, prohlížeč a object cache; optimalizuje CSS, JavaScript a obrázky; poskytuje podporu HTTP/3, CDN, WAF, Geo-DNS, CAPTCHA, IP throttling, špičkovou ochranu proti DDoS a další.

MariaDB Galera Cluster

Jako úložiště pro dynamický obsah se používá MariaDB Galera Cluster. Vzhledem ke skutečné multi-master topologii s automatickým přidáváním nových uzlů, Galera zajišťuje nulovou ztrátu dat při selhání uzlů, žádné slave lag ani žádné ztracené transakce.

Redis

Redis je vysoce výkonné úložiště dat alokované RAM paměti, které běží v kontejneru webového serveru LiteSpeed a používá se jako vysokorychlostní řešení ukládání do mezipaměti. Object cache ukládá již načtené výsledky databázových dotazů a poskytuje příslušné požadavky rychleji.

Shared Storage

Aby bylo možné uchovávat statické datové zdroje WordPressu, používá se sdílené úložiště pro všechny webové servery v clusteru.

Instalace WordPress Clusteru

Za normálních okolností je nasazení WordPress clusteru poměrně časově náročné a složité, ale s nás je většina práce prováděna naší platformou. Preference vaší WordPress Cluster instance je otázka jen několika kliknutí.

1. Pokud ještě nejste registrování u Unispace, můžete se zaregistrovat a nasadit WordPress Cluster kliknutím na tlačítko „NAINSTALOVAT WP CLUSTER “ níže. V načteném widgetu zadejte svou e-mailovou adresu a stiskněte Tlačítko Instalovat.

Registrovaní uživatelé mohou nainstalovat WordPress Cluster Kit jednoduchým kliknutím z Unispace Marketplace přímo v našemovládacím dashboardu.

WordPress installation

2. V otevřeném instalačním okně můžete přizpůsobit váš WordPress Cluster.

A to strategii škálování tento parametr si klade za cíl předvídat možný nadcházející růst zatížení v clusteru a horizontálně škálovat počet aplikačních serverů, aby se zabránilo výpadkům a přetížení WordPress instance. Podívejme se, jak to funguje.

Unispace umožňuje automatické škálování serverů pomocí speciálně nakonfigurovaných aktivačních událostí. Na základě našich zkušeností nabízíme tři běžné scénáře škálování pro WordPress, aby se zabránilo přetížení (tato nastavení lze upravit po instalaci):

 • Nízké zatížení
  • Přidá 1 uzel aplikačního serveru, pokud je pracovní vytížení vyšší než 70 %
  • Odebere 1 uzel aplikačního serveru, pokud zatížení klesne pod 20 %
 • Střední zatížení
  • Přidá 1 uzel aplikačního serveru, pokud je pracovní vytížení vyšší než 50 %
  • Odebere 1 uzel aplikačního serveru, pokud zatížení klesne pod 20 %
 • Vysoké zatížení
  • Přidá 2 uzly aplikačního serveru, pokud je zatížení vyšší než 30 %
  • Odebere 1 uzel aplikačního serveru, pokud zatížení klesne pod 10 %
WordPress Scaling

3. Aktivujte si preferované pokročilé funkce.

WordPress Hosting features
 • LiteSpeed High-Performance Web Server nainstaluje cluster založený na LiteSpeed webovém serveru a Web Application Delivery Controlleru. Tato možnost poskytuje nejvyšší možnou rychlost doručování obsahu webových stránek vašim klientům prostřednictvím moderního protokolu HTTP/3. V případě, že tuto možnost zrušíte, bude cluster nainstalován pomocí webového serveru NGINX a load balanceru.
 • Tato Web Application Firewall (WAF) funkce jepovolena nebo zakázána (k dispozici pouze s webovým serverem LiteSpeed).
 • MariaDB Galera Clusterje multi-master databázový cluster založený na synchronní replikaci a InnoDB modulu. Při použití Galera clusteru můžete provádět operace přímého čtení a zápisu do libovolného uzlu. Pokud dojde k výpadku jedné instance, nedojde k výpadku clusteru ani žádné složité failover procedury při selhání. V případě, nezaškrtnutí políčka, bude nainstalována samostatná databáze MariaDB. Tím bude ale výrazně snížena vysoká dostupnost a failover možnosti služeb při přetížení.
 • Lightning-Fast Premium CDN s 140 + PoPs integrující Verizon Edgecast CDN do WordPress instance.
 • Let’s Encrypt SSL s Automatickým obnovováním add-on umožňuje vydávat a jednoduše implementovat důvěryhodný, bezplatný certifikát pro vaši vlastní doménu. Vestavěná funkcionalita provádí pravidelné obnovení, aby se zabránilo vypršení platnosti certifikátu. Příslušná oznámení jsou zasílána e-mailem.
 • WordPress Multisite Network povolí nebo zakáže funkci se stejným názvem. To umožňuje aplikaci fungovat jako síťový WordPress hub, kde síť může zahrnovat několik webových stránek. Díky této vestavěné funkci a automatizaci můžete vytvořit nezávislou síť webových stránek a pozvat ostatní, aby vyvíjeli své stránky ve stejné síti i pro komerční využití.
 • 4. Zadejte název prostředí, zobrazovaný název, zvolte dostupnost region a klepněte na tlačítkoInstalovat. Počkejte několik minut, než Unispace nastaví váš WordPress Cluster.

WordPress deployment

Použijte odkazy a přihlašovací údaje z instalačního pop-up okna nebo ze zaslaného e-mailu pro správu vašeho WordPress Clusteru (nebo jednoduše vytvořte síť).

Konfigurace SSL certifikátu a domény

Pro produkční prostředí by mělo mít veřejnou IP adresu a vlastní doménu, které pomohou správně interpretovat váš web do Internetu.

V případě, že byl WordPress nainstalován s Let’s Encrypt SSL Add-On, veřejná IP adresa byla přidána do uzlu Load balanceru automaticky.

WordPress hosting

Dalším krokem je svázat vaši vlastní doménu s prostředím a vydat pro něj důvěryhodný SSL certifikát.

1. Tak jako v nášem příkladu, vytvořte A záznam pro vaši vlastní doménu který jej namapuje na veřejnou IP adresu připojenou k load balanceru. Pokud nejste obeznámeni s tímto postupem, postupujte podle kroků v následujícím návodu.

2. Pak kliněte na Let’s Encrypt Free SSL mezi doplňky u load balanceru a klikněte na tlačítko Konfigurovat.

wordpress ssl

3. Vložte vlastní doménu (například vip.wpaas.pro) do příslušného pole a klepněte na tlačítko Použít.

wordpress

Jakmile je SSL certifikát vydán, budete informováni prostřednictvím vyskakovacích okna a e-mailu.

4. Posledním krokem je ujistit se, že všechny odkazy ve WordPressu odkazují na vaši doménu. Otevřete ovládací panel pomocí odkazu a přihlašovacích údajů z okna po úspěšné instalaci nebo z příslušného e-mailu. Přejděte do nastavení a zkontrolujte, zda pole WordPress Address (URL)aSite Address (URL)obsahují vaši doménu. V případě potřeby jej změňte.

wordpress vlastní doména

5. Nakonec klikněte na tlačítko Uložit změny v dolní části stránky Nastavení a otevřete aplikaci s novou adresou.

wordpress hosting vítejte

Výsledkem jsme dostali WordPress Cluster připravený pro produkční spuštění s vysokou dostupností a zabezpečením proti útokům na webové aplikace. Extrémně vysoký výkon zajišťují naše aplikační servery LiteSpeed nové generace, load balancery s nejrychlejší podporou protokolu HTTP/3, spolehlivá MariaDB Galera, integrovaná CDN a certifikáty Let’s Encrypt SSL.

Martin Brendl

Martin Brendl

Zanechte odpověď

Vyzkoušet zdarma na 14 dní

Vyzkoušejte si nás zdarma na 14 dní. Bez registrace platební karty.

Přejít nahoru